Kaip pasirinkti tinkamą patalynę

Patalynė viešbučiams 

Patalynė viešbučiams svečiams dažniausiai asocijuojasi su švara ir polsiu, o kambarinėms tai vienas iš sunkesnių darbų kai nebesijaučia nei rankyčių nei kojyčių.

Kai allforhotel.eu, t.y. aš, galvoju apie miego komfortą viešbutyje galvoju apie komfortą svečiams ir darbuotojams vienodai. Svečiai svarbiausia, niekas tuo neabejoja. Tačiau labai svarbu yra komfortas darbuotojams dirbant savo labai svarbų darbą.

Kambarių tvarkymo tarnybai visada žemai lenkiu galvą, nes be jų sąmoningumo pardavimų ir marketingo komanda taip nesublizgėtų. Galėtų prikurti gražiausių pasakų ir niekas jomis nepatikėtų, jei kambarinės nemokėtų ar neatsakingai žiūrėtų į savo darbą.

Patalynė viešbučiui tikrai nėra kažkos stebuklas, tačiau yra šiokių tokių dalykų, kuriuos verta žinoti prieš renkantis patalynę.

Medžiagos tankis

Ar patalynės medžiagos tankis yra svarbus faktorius renkantis patalynę? Ir taip ir ne. Medžiagos tankis nusako kiek gramų medvilnės yra viename kvadratiniame metre. 80 gr/m2 yra mažas tankis, 130-180 gr/m2 vidutinis tankis ir 200–220 gr/m2 – didelis tankis, nors gali būti ir 400-450 gr/m2. Kuo didesnis tankis, tuo patvaresnis ir minkštesnis audinys. Tačiau svarbesni faktoriai yra audimo technologija ir medvilnės rūšis. Iš aukščiausios rūšies medvilnės pagamintas audinys, bus plonesnis, tačiau minkštas ir patvarus.

Medžiaga

Medvilnė – augalinis pluoštas, gaunamas iš vilnamedžio (Gossypium) genties augalų sėklas gaubiančio audinio. Medvilnės pluoštas dažniausiai perdirbamas į siūlus, kurie tinkami minkštų, orui pralaidžių tekstilės audinių gamybai. (Wikipedia). Medvilnė yra audžiama skirtingomis technologijomis taip išgaunami skirtingi medvilnės audiniai. Patalynė viešbučiams dažniausiai gaminama iš satino, perkelio ar drobelės.

SATINAS – satininio pynimo, labai lygus, tankus, blizgus, panašus į atlasą audinys. Gali būti 100 % medvilnės satinas, arba su poliesterio priemaišomis. Poliesteris dedamas dėl tvirtumo. Populiariausias audinys turbūt visame pasaulyje. Ypatingai juostoutas satinas sėdi giliai, giliai sąmonėje ir visi žino bei atpažįsta.

DROBELĖ – tai drobinio pynimo medvilninis audinys, kurio išausta geroji ir išvirkščioji pusės yra tokios pačios. Gali būti 100 % medvilnės drobelė, arba su poliesterio priemaišomis. Poliesteris dedamas dėl tvirtumo. Drobelės audiniai, ypač maišyti su poliesteriu geriausiai tinka paklodėms. Maišyti su poliesteriu lengviau lyginami ir tarnauja tikrai ilgai.

PERKELIS – dažnai tenka matyti vadinamu PERKALIS, nors tai yra vienas ir tas pats audinys, tačiau neva naujoviškiau skamba ir nesukelia asociacijų į senovinius patalynės audinius. Taigi. Perkelis – plonas ir tankus medvilninis audinys, švelnaus grifo, austas drobiniu pynimu. Perkelio audinys yra matinės tekstūros, prabangus, kokybe ir švelnumu nenusileidžia satinui. Labai megstamas paklodėms, tik reikia atkreipti  dėmesį į tankį, nes plonas perkelis gali persišviesti ir matytis čiužinio “avarijos“ jei tokių yra.

Kokia bus Jūsų viešbučio patalynė nuspręsite tik Jūs, tačiau visada reikia galvoti apie viduriuką. Kas patinka vienam, visiškai netinka kitam. Tai ne tas pat kaip išsirinkti patalynę sau. Satino užvalkalai ir perkelio ar drobės paklodė – tinkamas variantas. Satinas, minkštas, glotnus, malonus liesti, dėl to tinkamas užvalkalams. Perkelis ar drobė – ne slidus, ne blizgus, labai tvirtas dėl to idealiai tinka paklodei.

Patalynės dydis

Kaip pasirinkti teisingą patalynės dydį? Netinkamo dydžio patalynė, net pačią geriausią lovą ir patalus pavers negražia, netvarkinga, grublėta vieta miegoti. Mūsų tikslas, puri, minkšta, švelni miego oazė. Patalynės dydį reikia nustatyti išmatavus patalus. Jei antklodė yra 180×200 cm, tai užvalkalas turi būti bent 5 cm platesnis. Turint minty, kad medvilnė yra linkusi trauktis, po skalbimo patalynė tiks idealiai. Šiek tiek per didelis užvalkalas visada mažesnė blogybė už per mažą. Pagalvės užvalkalams galioja ta pati taisyklė, tačiau erdvės galima palikti dar papildomai apie 1 cm, kad pagalvė galėtų būti paslanki ir neatrodytų įsprausta į užvalkalą. Labai svarbu neapsigauti perkant paklodes su guma. Jei paklodė bus per maža ji gali persitempti ir suplyšti. Paklodė su guma turi būti labai tikslių išmatavimų. Taigi reikės išmatuoti čiužinį kartu su antčiužiniu ir pridėti porą centimetrų medžiagos susitraukimui. Nuleidimui turi būti palikta apie 20 cm (priklauso nuo čiužinio su antčiužiniu aukščio). Negali išlįsti ir matytis čiužinys. Jei paklodės be gumų, dydis turi būti bent po 20 cm kiekvienos kraštinės didesnis nei čiužinio. Lovūgalyje galima palikti ir ilgesnę paklodę, apie 60 cm. tiems atvejams, kai naudojami lovų ilgintuvai.

Patalynės spalva

Kodėl balta? Yra daug priežasčių kodėl viešbučiuose patalynės spalva yra balta. Viena iš jų – balta – švaros, prabangos ženklas. Palaikyti idealiai baltą ir švarią patalynę yra sudėtinga, dėl to namuose dažnai renkamės margintą ar kitokių spalvų patalynę, tačiau viešbutyje visada tikimės idealiai baltos patalynės. Kartais interjero dizaineriai nutaria paeksperimentuoti ir patalynės spalvą priderina prie interjero, tačiau ilgainiui patalynę tenka keisti, nes svečiai būna nusivylę, nepatenkinti. Tai atspindi komentarai, atsiliepimai internete. Svečiai sako, kad patalynė atrodo nešvari. Eksperimentuoti galima su lovų užtiesalais, tačiau tikrai ne su patalyne. Neatmetama yra kaulo spalvos patalynė 3* 3+* viešbučiuose, bet 4-5* dažniausiai renkasi baltą spalvą. Satinas dažnai būna juostuotas dėl to ne retam viešbutyje galima pamatyti juostuotą satino patalynę. Prabangūs viešbučiai prie interjero derina mereškuotas ar peltakiuotas detales.

Biudžetas

Pirmiausia, ką Jums reiktų padaryti, tai nusistatyti savo buvusį biudžetą bei iškelti prieš tai buvusios patalynės bėdas. Gal per greit susidėvėjo, “susiburbuliavo“, susitraukė? Gal reikia surasti geresnės kokybės audinius? Gal nepatogu buvo apvilkti ar nuvilkti? O gal miegant antklodė išlenda iš užvalkalo? Iškėlus visus klausimus reikia pradėti paieškas, jei pastebite, kad pagal tokią sumą norimo produkto nerandate, biudžetą reikia kelti. Visada geriau pirkti kokybiškesnę patalynę, nes ji bus atsparesnė trynimui, skalbimui ir ilgiau tarnaus. Jei patalynę renkatės pirmą kartą, yra dar daugiau faktorių, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Taip pat primename, kad pirkti internetu dažnu atveju yra pigiau nei salonuose. Atsiųskite savo patalynės poreikius info@allforhotel.eu informuosime apie galimybes ir kainas.

Yra ne vienas patalynės užvalkalų modelis. Lietuvoje populiariausias antklodės užvalkalas su tarpu antklodės įvilkimui.

Populiarėja užvalkalai su šoninėmis skylėmis rankoms ir atviru galu. Tokie užvalkalai siuvami ilgesni apie 10 cm nei antklodė tam,kad galas neišlystų. O apvilkti tokį užvalkalą, net dvigulį yra labai patobu ir gerokia paprasčiau.

antklodes uzvalkalo modelis

Pagalvės užvalkalai populiariausi tradiciniai voko tipo su užlenkimu į vidų. Tačiau Populiarėja pagalvių užvalkalai maišo tipo, 50*70 cm pagalvei tinkantys 53*90 cm užvalkalas, kurio perteklius užlenkiamas į vidų. Dydis reguliuojamas, tinka ir 50*60 cm ar 50*80 cm pagalvėms.

Specifika

Viešbučiams gamintojų siūlomi standartiniai gaminiai dažniausiai netinka, nes neatitinka viešbučio poreikių, dėl to patalynę tenka siūtis.

Siuvantis patalynę patartina sužymėti skirtingų dydžių patalynę skirtingų spalvų žymekliais (labai svarbu, kad būtų nedažantys), tuo pačiu sužymint užvalkalo galinę, apatinę dalį. Nors skalbyklų darbuotojai ir kambarinės išmoksta atskirti skirtingai sulankstytus patalus, visada atsiranda naujų žmonių, kuriems sunku prisiminti ir bereikalingai sugaištama daug laiko perrūšiuojant patalynę. Galima naudoti specialius tekstilės lidukus.

lipdukai

Patartina atkreipti dėmesį į tai, kad viešbučiams netinka patalynė su sagutėmis, užtrauktukais, spaustukais ar kitokiais užsegimais. Patalynė turi būti suprojektuota taip, kad kambarinėms būtų patogu greitai nuvilkti ir užvilkti patalynę, tačiau antklodė šiukštu negali išlįsti lauk. Pagalvės užvalkaliukai taip pat turi būti patogūs apvilkti ir nuvilkti, tačiau pagalvė negali išlįst lauk ją naudojant. Jei paklodės su guma, labai svarbu, kad paklodės pakaktų uždengti visą čiužinį. Jei paklodės be gumų, labai gražiai galima pakloti lovą populiariu klojimo metodu “Hospital corner“ (Lt. “Ligoninės kampas“). Tokiu atveju paklodės kraštai gražiai užlenkiami už čiužinio. Guma yra mažiau atspari skalbimui karštam vandenyje (o tai reikalinga dezinfekavimui), dėl to trūkinėja, paklodės greičiau praranda gerą išvaizdą. Kloti paklodes be gumų yra sudėtingiau ir ilgiau užtrunka, bet visada gražiau ir prabangiau atrodo.

hspital cornerLovos paklojimas

Profesionalumas 

Kad ir kokią kokybišką patalynę pirktumėte, viskas priklausys nuo to kaip pavyks ją prižiūrėti, kaip skalbykla skalbs, kokias priemones naudos. Taip pat įtakoja lovos klojimo metodai. Kuo kruopščiau paklota lova, tuo puresnė, minkštesnė ir mielesnė bus nakvynė. Apie lovos klojimo subtilybes pakalbėsime kitą kartą.

Linkime nepaklysti pasiūlos gausume ir surasti tą aukso viduriuką

Iki kito karto

Ieva allforhotel.eu

Komentarų: 2

  1. Pritariu, kad lovos klojimo metodai įtakoja nakvynės kokybę, bei pats minkštumas ir purumas patalynės priklauso net nuo viso šito. Džiugu, kad galima paskaityti ir apie lovos klojimo subtilybes.

    Paspaudė "Patinka": 1 person

  2. Įdomu! Dievinu kokybišką patalynę! Iš tikrųjų man taip pat be galo patinka tvarkingai, tiesiog preciziškai paklota lova. Tačiau idealiai to padaryti man niekaip nepavyksta…

    Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s