Kaip išsirinkti rankšluosčius viešbučiui

 

Frotinių rankšluosčių įvairovė tokia plati, technologijų tiek daug, kad kartais sunku susigaudyti kas, su kuo, kodėl ir kiek tai vertinga ir kodėl iš pažiūros vienodų rankšluosčių kaina skiriasi.

Renkantis rankšluosčius savo viešbučiui, SPA, moteliui, sodybai ir pan. reikia atsižvelgti į konkretaus objekto poreikius bei biudžetą. Skaičiuojant rankšluosčių kiekį reikėtų skaičiuoti miegamas vietas x 2, rankšluosčių nusidėvėjimą bei pridėti keletą procentų vagystėms (net 69 % apklaustų britų neslėpė pasiimantys iš viešbučio vienkartinius priedus ar rankšluosčius iš kambario ŠALTINIS)

allforhotel.eu paruošė keletą rekomendacijų į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis rankšluosčius.

Pirmiausia reiktų išsikelti klausimą ar iki šiol turėti rankšluosčiai pilnai tenkino svečių ir viešbučio poreikius. Jei ne, reikia kelti klausimą kas netiko? Ar per ploni, per stori, per ilgai džiūstantys, per greit susidėvėjo, per brangūs? Tada ieškoti kitokių, kuo artimesnių iškeltiems poreikiams.

Bene 99 % viešbučių renkasi 100 % medvilnės, frotinius rankšluosčius dėl jų purumo, švelnumo, patvarumo, absorbcijos, nesudėtingos priežiūros ir natūralumo.  Apie juos ir pakalbėsime.

Kas yra rankšluosčio tankis?

Frotas – tai kilpinis audinys, naudojamas rankšluosčių, chalatų gamybai. Kuo daugiau kilpelių, kuo jos tankesnės, tuo daugiau rankšluostis sugeria drėgmės, tuo rankšluosčio kokybė yra geresnė. Rankšluosčiai dažniausiai būna 380 gr/m², 400 gr/m², 430 gr/m², 450 gr/m², 500 gr/m², 550 gr/m². Kartais naudojama ir 630 gr/m² ar net 750 gr/m² rankšluosčiai, bet čia labai išskirtinais atvejais.

Tikrą rankšluosčio tankį sunku nustatyti pačiupinėjus, tenka pasitikėti gamintojo nuorodomis arba galima tankį įvertinti prieš šviesą pasižiūrėjus kaip išaustas rankšluosčio pagrindas. Turi nesimatyti tarpelių tarp siūlų.

Viešbučiui renkantis rankšluosčius patartina apsvarstyti ir skalbimo kaštus. Kuo tankesnis, tuo sunkesnis rankšluostis, o skalbimo kaštai skaičiuojami kilogramais.

Rankšluosčio tankis įtakoja ir rankšluosčio džiūvimo laiką. Kuo tankesnis rankšluostis, tuo ilgesnis džiūvimo laikas. Tankius rankšluosčius 5* viešbučiai keičia kasdien. Jei neketinate to daryti, nesirinkite tankių rankšluosčių.

Viešbučiams rekomenduojame rinktis ne mažesnio nei 400 gr/m² tankio rankšluosčius. Mažesnio tankio rankšluosčiai per ploni, labai greitai susidėvi dažnai skalbiant, audinys tampa šiurkštus ir greitai plyšta. Lieka skudurėlis dulkėms valyti, nors ir tam geriau tinka mikropluošto valymo šluostės.

Viešbučių ir motelių klasifikavimo reikalavimų sąraše nėra reglamentuojamas rankšluosčių tankis atskiroms viešbučių kategorijoms, tačiau rekomendacijos būtų tokios:

2-3+* – rekomenduojamas rankšluosčių tankis 400-450 gr/m².

4-4+ * – rekomenduojamas rankšluosčių tankis 400-500 gr/m².

5 * – rekomenduojamas ne mažiau 500 gr/m² rankšluosčių tankis.

Ar būtinai reikia laikytis skalbimo rekomendacijų?

Būtinai. Skalbiant ne pagal gaminio skalbimo rekomendacijas, net pačius geriausius rankšluosčius sugadinsite. Jei etiketėje yra nurodyta skalbti iki 40 ° C, švelniu rėžimu – taip ir reikia daryti.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad:

  • Karštam vandeny medvilnė traukiasi. Tai ypač aktualu rankšluosčiams su išaustu raštu. Gali atsitikti taip, kad rankšluostis deformuosis.
  • Skalbinių minkštiklis kenkia audiniui, pakenkto audinio rankšluosčiai mažiau sugeria drėgmės.
  • Profesionalios skalbyklos naudoja skalbiklius su optiniais balikliais ir dezifektantais, taigi galite būti ramūs dėl higienos – kaitinti nereikia.
  • Negalima rankšluosčių lyginti. Nuo karščio jie tampa šiurkštūs.

Gerai prižiūrimi rankšluosčiai gali tarnauti apie 5 metus.

Kiti rankšluosčio kokybę lemiantys faktoriai

Medvilnės verpimo technologija.

Pasirinkus teisingą tankį toliau galima gilintis į medvilnės verpimo technologijas. Tačiau jau čia labai individualu ir aukso viduriuko nėra. Skirtingai suverptų siūlų skiriasi švelnumas, purumas. Tradicinės ir geriausiai žinomos technologijos: šukuotinė ir žiedinio verpimo medvilnė. Yra daug naujų verpimo technologijų, kurių dėka tam tikros fizinės savybės labiau išreikštos. Pavyzdžiui padidinto purumo, padidintos absorbcijos, padidinto spalvos intensyvumo ir pan. Jei poreikis yra tarkim ilgaamžiškumas, reikia ieškoti tokios technologijos, kuri tai garantuotų. Pavyzdžiui allforhotel.eu asortimente yra rankšluosčiai gaminami pagal CENTIUM CORE technologiją, kurios dėka rankšluosčiai yra ypatingai purūs 400 gr/m2 atitinka 470 gr/m2 purumą ir net iki 50 % ilgiau tarnauja. Jų labai geros absorbcinės ir vandens išgarinimo savybės.

Kilpelės

Naujas rankšluostis su ilgom kilpelėm, ilgesnėm nei 5 mm, atrodo labai tankus ir švelnus, tačiau ilgainiui pasimato daugiau minusų. Kilpelės sukrenta, „prisiploja“, apsivelia, rankšluostis visiškai praranda reprezentacinę išvaizdą, greitai peršlampa ir ilgai džiūsta.

Jei kilpelės trumpesnės nei 5 mm, toks rankšluostis yra standus, mažai sugeria drėgmės, todėl greitai peršlampa, nemalonu ir nepraktiška naudoti.

Idealus kilpelės ilgis – 5 mm. Tokio ilgio kilpelės greitai atsistato, gerai praleidžia orą, greičiau išgarina susikaupusią drėgmę. Tokie rankšluosčiai ilgiau išsilaiko purūs ir reprezentatyvios išvaizdos.

Rankšluosčio aprašyme rasite parašyta viengubos arba dvigubos kilpos. Tai nėra kokybės rodiklis. Dvigubos kilpos rankšluosčiai sugeria daugiau drėgmės. Todėl beveik visi kojų rankšluosčiai (vonios kilimėliai) gaminami su dvigubom kilpom.

To paties tankio, bet viengubos kilpos rankšluosčiai mažiau sugeria drėgmės, greičiau džiūsta ir dažniausiai tai yra pakankamas rodiklis patenkinti poreikius.

Milano ranksluostis

Rankšluosčio dydis

Standartiniai rankšluosčių dydžiai yra maždaug tokie:

30*30 cm – 50*70 cm – 50*100 cm – 70*140 cm – 100-150 cm

Keleto centimetrų skirtumas į vieną ar į kitą pusę galimas dėl gamintojų noro išsiskirti, tačiau esmė yra skirtingose rankšluosčių paskirtyse.

30*30 cm veido rankšluostis. Su šiuo kai kuriose šalyse (JAV) prausiamasi, kai kuriose šluostomas veidas.

50*70 cm kojų rankšluostis ar vonios kilimėlis.

50*70 ar 50*100 cm rankšluostis skirtas rankoms, plaukams šluostyti. Dar jie būna vadinami svečių rankšluosčiais.

70*140 cm dušo rankšluostis. Jo paskirtis nusišluostyti ir susisupti į rankšluostį po dušo ar vonios. Jo dydis turėtų būti pakankamas susisupti tiek moteriai tiek vyrui.

100*150 cm vonios arba saunos rankšluostis. Retai naudojamas viešbučio voniose, dažniau SPA.

Apsiuvimo kokybė

Kokybiško rankšluosčio ilgieji kraštai visada bus gražiai, lygiai apsiūti dviguba siūle. Tai svarbu norint, kad rankšluostis nesideformuotų. Rankšluosčio kampai taip pat turi būti lygiai suleisti, apsiūti gražiai. Neturi būti jokių išlindusių siūlelių.

Netvarkingai užlenkti kraštai, kreivai, nekokybiškai apsiūti ilgainiui pradės irti, rankšluostis deformuosis. Visi nelygumai ir išlindę siūliukai yra prastesnės kokybės ženklas.

vile

Spalva

Kokybiški rankšluosčiai turi būti balti. Negali būti jokių kitos spalvos įaustų siūlelių. Net ir šukuotinės medvilnės, didelio tankio rankšluosčiai nelaikomi aukščiausios kokybės, jei yra matomų kitos spalvos siūlelių.

Rankšluosčio tikrąją kokybę reikėtų vertinti po poros skalbimų. Normalus medvilnės susitraukimas yra apie 5 %. Po pirmųjų skalbimų rankšluosčiai turėtų įgauti tikrąją formą, turėtų pasimatyti kilpelių atsistatymas, purumas, vandens sugėrimo savybės. Kai kurie gamintojai naudoja specialius apsaugančius chemikalus gaminių sandėliavimui/transportavimui, todėl visus tekstilės gaminius prieš naudojimą būtina išskalbti.

Rekomenduotina nusipirkti keletą rankšluosčių variantų ir pabandyti juos išskalbti, įvertinti ir tada priimti galutinį sprendimą.

www.allforhotel.eu prekiauja įvairiais rankšluosčiais viešbučiams. Pasiūloje yra nuolatos asortimente palaikomi rankšluosčiai, tačiau esant poreikiui galima ir individuali gamyba su išaustais logotipais ir pan.

Iki kitų, malonių

Ieva Domeikienė

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s